П'ять областей не зуміли освоїти кошти Дорожнього фонду


Опубликованно 10.01.2019 01:12

П'ять областей не зуміли освоїти кошти Дорожнього фонду

Міністерство інфраструктури опублікувало статистику освоєння державних субвенцій, виділених на ремонт місцевих доріг: за станом на 31 жовтня в п'ятірку найгірших увійшли Луганська, Одеська, Тернопільська, Херсонська та Миколаївська області.

За даними Мінінфраструктури, на 31 жовтня в Луганській області змогли освоїти лише 42% коштів Дорожнього фонду, фактично проваливши дорожній ремонт місцевих доріг у цьому році. Недалеко пішли ще чотири області, які зуміли освоїти трохи більше половини державних субвенцій. У їх числі Миколаївська (52%), Закарпатська (52%), Тернопільська (54%) та Одеська (55%) області.

Повністю освоїти кошти Дорожнього фонду змогли лише в Хмельницькій області. Близькі до завершення у Вінницькій області, де на кінець жовтня використовували 98% виділеної суми. Понад 90% коштів також освоїли в Запорізькій (96%), Чернігівській (95%), Львівській (94%) та Харківської (92%) областях.

З 1 січня 2018 року, з моменту, коли почав діяти Державний дорожній фонд України, на баланс обласних адміністрацій було передано 120 тисяч кілометрів доріг. На їх ремонт виділи 35% від усіх надходжень до Дорожнього фонду. Це кошти від акцизів на вироблені і ввезені в Україну нафтопродукти і транспортні засоби, ввізного мита на нафтопродукти і транспортні засоби та шини до них, а також кошти, отримані в якості плати за проїзд автомобільними дорогами і концесійних платежів.

Протягом десяти місяців Мінінфраструктури відстежувало темпи освоєння державних субвенцій, а у вересні Кабмін позбавив частині фінансування Київську, Житомирську, Волинську, Миколаївську, Івано-Франківську та Чернігівську області, і перерозподілив ці кошти між іншими областями.Категория: Автотехника