Seat навчить автомобілі розуміти світлофори


Опубликованно 02.12.2019 00:33

Seat навчить автомобілі розуміти світлофори

Компанія Seat розробляє систему зв'язку транспортних засобів зі світлофорами та інформаційними панелями.

Seat спільно з управлінням дорожнього руху Іспанії (DGT), Міською радою Барселони і ETRA (Electronic Trafic) зв'яжуть транспортні засоби зі світлофорами та інформаційними панелями через платформу DGT 3.0. Це дозволить водіям завчасно отримувати інформацію про сигнал світлофора і регулювати швидкість автомобіля, щоб потрапити в «зелену хвилю». Також водії зможуть в режимі реального часу отримувати інформацію про дорожніх пригодах.

Система працює наступним чином - вона об'єднує інформацію про транспортних засобах та інфраструктуру в хмару допомогою мобільних технологій з невеликою часовою затримкою в 300 мілісекунд.

Автомобіль, що використовується в пілотному проекті, отримав необхідні технології для зв'язку з навколишнім середовищем і отримання інформації, що дозволяє заздалегідь приймати адекватні рішення.

Частково завдання проекту полягає і в зв'язку автомобіля зі світлофорами. «Світлофор посилає сигнал у хмару Управління дорожнього руху про його поточний стан і коли світло переключиться. Автомобіль отримує цю інформацію, інтерпретує її і попереджає водія про свій майбутній статус у залежності від швидкості русі», - пояснив керівник концепції міської мобільності Seat Джорді Клаус.

Коли транспортний засіб наближається до світлофора, на екрані з'являється попередження, що показує яким кольором буде горіти світлофор в момент, коли автомобіль прибуде туди. Система здатна зробити розрахунок, грунтуючись на тому, де зараз знаходиться автомобіль і на якій швидкості рухається. Варто відзначити, що система працює коректно лише до тих пір, поки автомобіль не перевищить встановлений швидкісний режим. «Система не працює на високих швидкостях, що дуже важливо для безпеки дорожнього руху. Вона покликана стати допоміжним інструментом, який дозволить автомобілістам рухатися більш плавно», - сказав глава департаменту мобільності та інфраструктури міської ради Барселони Мануель Вальдес.

Сьогодні існує 2000 інформаційних панелей, які надають водіям інформацію про дорожніх і погодних умовах, а також про ДТП і дорожніх роботах. За допомогою цієї системи вся інформація буде відображатися на екранах, підключених до неї транспортних засобів, в будь-якій точці дорожньої мережі. Чим більше інформації у водіїв, тим менше ризик виникнення небезпечних ситуацій. Підключені до системи автомобілі і самі користувачі також будуть «постачальниками» інформації.

«Ми прагнемо до значного скорочення числа аварій, зменшення кількості транспортних засобів і, отже, позитивного впливу на навколишнє середовище. Будь-який, у кого є інформація про те, що відбувається в дорозі, може поділитися нею, щоб інші користувачі заздалегідь знали про будь-який інцидент, коли вони досягнуть тієї ж точки», - пояснив заступник директора по мобільності і технологій іспанського управління дорожнього руху Хорхе Ордас.Категория: Автотехника